Peptivet foam dermatitida

Eudermický pěnový roztok na kůži psů a koček.

Jako dermatitida se označuje zánět kůže. Zánět kůže může zasahovat různé vrstvy kůže. Dermatitida pak může být označována jako povrchová, nebo hluboká. Povrchová dermatitida zasahuje pouze epidermis (pokožku), což je první vrstva kůže. Hluboká dermatitida pak zasahuje až do škáry, případně podkožního vaziva. Dermatitida může vzniknout z mnoha příčin. Často vzniká následkem poškození kůže vnějším prostředím, a to např. po koupání ve znečištěné vodě, vlivem pruritu v případě ektoparazitů (nejčastěji blechy, případně vši, všenky, demodikoza, cheyletiela, atd.), nebo může vznikat pouze jako následek oslabení kožní bariéry. Velmi častou dermatitidou je tzv. hot spot, což je hluboký, hnisavý zánět kůže, který se projevuje u některých psů opakovaně a především v letním období. Zánět tohoto typu se rozvine často i během několika málo hodin, vliv na to může mít především autotraumatizace kůže samotným pacientem. Dermatitidy ale mohou vznikat z celkových onemocnění, jako jsou např. hormonální poruchy (hypotyreóza, Cushingův syndrom), nebo jako komplikace alergie na krmivo nebo atopické dermatitidy.

Návod na použití: Aplikujte roztok na pokožku pomocí jmené masáže, abyste podpořili penetraci a absorpci produktu. Neoplachujte. Aplikujte jednou nebo vícekrát denně, případně dle doporučení veterinárního lékaře. Pokud nedojde k zlepšení stavu obraťte se prosím, na svého veterinárného lékaře.

Vlastnosti: Roztok Peptivet pěna podporuje obnovu hydrolipidové bariéry podrážděné kůže a má zklidňující účinek na citlivou pokožku. Díky synergickému působení jeho složek (AMP2041, Chlorehexidin diglukonát a Tris-EDTA), ovlivňuje nepříznivě mikrobiální metabolizmus.

Složení na bázi vody je neolejové, nemastné a hydratuje pokožku do hloubky. 

Varování: PŘI ZASAŽENÍ OČÍ:  Několik minut opatrně oplachujte vodou. Uchovejte mimo dosah dětí. Uchovejte při pokojové teplotě. Určeno pouze pro psy a kočky. 

Objem: 100ml

Výrobce: IFC
Peptivet

Zobrazit historii cen

Doprava, platba a termín dodání

Objednací číslo: 101973 Kategorie

415,00 

Skladem

[pvtfw_table_display]

Ať Vám neuteče žádná novinka

Odebírejte náš newsletter a už Vám žádná neuteče.