Hýčkejte vašeho pejska dokonalým mytím

Chcete svému pejskovi vytvořit krásnou a zdravou srst a kůži? Pak je důležité věnovat mytí dostatečnou pozornost. Vše začíná vypracovaným postupem. To je základ všeho a pomůže ke konečnému výsledku a finálnímu vzhledu. Pokud proces mytí není optimální, bude to mít dopad na proces sušení a kartáčování a tím i na konečný výsledek péče. Mytí pejska se na první pohled zdá jako jednoduchý úkol, ale pokud to chcete udělat správně, není to vždy snadné. Chcete-li dosáhnout nejlepšího možného výsledku mytí, je třeba mít na paměti několik věcí. V tomto příspěvku na blogu vám vysvětlíme, jak nejlépe umýt psí srst a jaké přípravky a nástroje vám mohou pomoci proces usnadnit.

Není čas na mazlení

Dokonalé mytí psa může být intenzivním cvičením pro svaly paží. Začátečníci a začínající kadeřníci mají někdy tendenci více hladit, než mýt. Nepoužijí dostatečnou sílu nebo si netroufnou psa důkladně umýt. Příliš povrchní mytím se nedostanou k pokožce a zanechají za sebou nečistoty, maz a mastnotu. Výsledek mytí je tedy vše, jen ne dobrý. Při mytí je důležité nejen odmastit a vyčistit srst, ale i kůži. Fyzická síla má jistě velký význam při mytí psů. Vyvinutím dobré techniky a důkladnou masáží konečky prstů a procházením srsti se dostanete ke kůži a dobře odstraníte všechny nečistoty. U některých psů je to jednodušší než u jiných. Například, pokud máte novofundlanďana s hustou vlněnou podsadou, umýt srst a kůži efektivně a důkladně může být docela práce!

Naštěstí existují dobré nástroje, které vám mohou podat pomocnou ruku a ušetřit vám čas a námahu. Míchací lahvička nebo šejkr umožňuje šampon správně naředit a rovnoměrně nanést. Pokud nechcete používat lahvičku a pracovat přímo prsty, můžete šampon naředit v nádobě a pomocí fantastické pěnící houby docílit správné konzistence. Při práci s touto superpěnící houbou můžete vytvořit mnohem více pěny než s jakoukoli jinou houbou. To zajišťuje, že šampon je rovnoměrně rozprostřen po srsti a může optimálně vykonávat svou práci. Pěnová houba je ideální i pro lidi citlivější na kloubní problémy; z velké části přebírá práci vašich rukou a prstů. Gumové kartáče jsou mimořádně účinné i pro krátkosrsté psy. Pomáhají aplikovat šampon na pokožku. Pomocí tohoto typu kartáče masírujte proti směru růstu chloupků. Lépe se tak dostanete k pokožce. Pes si mezitím užívá zaslouženou masáž a wellness!

Základní rutina

Kromě dostatečné síly je důležitá i rutina. Při mytí se snažte zachovat určitou rutinu, aby vám žádná skvrna neunikla. Často se přeskakují části, které jsou obtížněji dostupné. Věnuje se jim méně pozornosti nebo se na ně prostě zapomene! To platí zejména pro břicho, uvnitř tlapek, v podpaží, mezi prsty a pod ušima. Mytí může někdy působit jako dřina. Když si dobře promyslíte proces mytí a budete se držet tohoto pevného řádu, zůstanete soustředění, nezapomenete na žádné skvrny a srst i kůže psa musí být důkladně vyčištěny. Pokud tomu nebudete věnovat dostatečnou pozornost, bude přirozeně ovlivněn zbytek procesu péče. Příkladem dobré rutiny je začít na zádech, umýt si jednu zadní nohu (nebojte se zadní nohu držet a zvednout), mezi prsty, jednu stranu bránice a jednu přední nohu. Poté otočte psa na druhou stranu a umyjte druhou zadní nohu, zadek, ocas, druhou stranu bránice, druhou přední nohu, břicho, krk a celou hlavu. Nejlepší je skončit s hlavou, protože ta se po umytí jako první opláchne. Tímto způsobem je malá nebo žádná šance, že se šampon náhodně dostane do očí psa a způsobí štípání, podráždění očí. Tím, že to uděláte stejným způsobem pro každého psa, vytvoříte si vlastní fixní mycí rutinu a nemůžete zapomenout na žádnou část!

Perfektní produkty je základ úspěchu.

Nezbytná je nejen správná technika a dobrá rutina. K dosažení vysoce kvalitního výsledku péče o srst samozřejmě potřebujete ty správné produkty pro péči o srst. Používání účinných šamponů a kondicionérů usnadňuje a optimalizuje proces mytí. Skutečnost, že trh v posledních desetiletích ohromně vzrostl, vedla k dostupnosti široké škály dobrých produktů. Navíc vývoj šamponových produktů nestojí na místě. Neustále pracujeme na nabídce nejlepších produktů, aby byly co nejúčinnější a nejpřirozenější. Samozřejmě je důležité vybrat správný šampon pro správného psa a vzít v úvahu jeho srst a kůži. Existují hypoalergenní šampony, šampony, které opravují srst, vyživují, hydratují, hloubkově čistí, vytvářejí objem a tak dále. Někdy může být hledání toho správného šamponu opravdovým hledáním. Nemůžete hned najít ten nejvhodnější a očekávat okamžité výsledky. Obecně platí, že vyhodnocení, zda konkrétní šampon dělá pro konkrétního psa to, co by měl, trvá dva měsíce, s přihlédnutím k týdennímu oplachování a výhradnímu použití tohoto šamponu. Dej tomu čas. Bez ohledu na to, jak účinný je šampon, nemůžete očekávat, že okamžitě obnoví, optimalizuje a zachrání srst. Také pokud jde o kondicionéry, najít ten správný může být skličující úkol. Kondicionéry hrají důležitou roli ve stavu srsti, v procesu kartáčování a sušení a tím i v konečném výsledku. Rádi vám pomůžeme najít ten ten správný produkt pro vašeho psa. Profesionální šampony jsou obecně koncentrovanější, což znamená, že je musíte ředit. Některé značky je třeba ředit více než jiné. Každopádně každý profesionální šampon je potřeba naředit! Pokud tak neučiníte, může dojít k podráždění kůže silnými, neředěnými aktivními mycími prostředky a pes může silně svědit. Vždy si tedy pečlivě přečtěte návod k použití na obalu a dodržujte uvedené pokyny k ředění. Čím více můžete šampon naředit, tím je pro komerční použití zajímavější. Láhev nebo nádoba s velmi koncentrovaným šamponem vám umožní provést více mytí. Pokud jako profesionální milovník psů chcete mýt optimálně a ekonomicky, použijte Groom-X Power Bather. Toto čerpadlo a mycí systém zajistí, že spotřebujete méně šamponu a vody a při mytí budete muset vyvinout menší sílu. Pro vytížené salony je tento produkt rozhodně nezbytností, zejména pro první, hloubkově čistící mytí, které odstraňuje nečistoty, mastnotu, kožní maz a pachy. Pokud raději používáte prsty, ale chcete silný a časově nenáročný šampon, pak je Show Tech Super Clean 40 prostě nepostradatelný! Tento účinný šampon je ideálním řešením zejména v případě, že jste zaneprázdněný ošetřovatel a musíte každý den umýt velké množství psů.

Vytvořte si chvíli pohody

Stejně jako při návštěvě kadeřníka je stříhání psů mnohem víc než jen ošetření… je to zážitek. To platí i pro mytí. Tím, že zážitek pro psa bude co nejpříjemnější, můžete jako ošetřovatel přidat hodnotu. Pokuste se během procesu spojit s každým psem a vytvořit okamžik pohody, který v podstatě znamená užívat si a podporovat dobré zdraví. Nabídněte svým klientům relaxační a zdraví prospěšné ošetření pro jejich psy. To lze provést pomocí profesionálních produktů, jako je sada Hydra Pet Spa Senses Serenity nebo pomocí mycího systému Nagayu a CO2 tablet. Ten dodá pokožce více kyslíku a díky přírodnímu kokosovému oleji se ošetří suchá a poškozená srst a kožní nebo kožní problémy.

Užitečné tipy a triky pro mytí.

Na závěr uvádíme několik tipů, které vám mohou pomoci celý proces mytí zefektivnit a zpříjemnit. Zásadní je správná technika a dostatečná síla. Myjte s energií, precizně a nejlépe konečky prstů. Využít můžete i pomůcky, jako je houbička, gumový kartáč, míchací láhev nebo pumpový systém. Dbejte také na dostatečný tlak vody. Pokud není tlak vody dostatečný, nedostanete se přes srst ke kůži. Jste profesionál a musíte každý den mýt mnoho psů? Pak je klíčové mít správné, ergonomické vybavení pro práci. Koneckonců, mytí psů je náročný úkol. Nabídněte optimální zákaznický servis tím, že celému zážitku z péče poskytnete personalizovaný, jedinečný přístup a vytvoříte pro své čtyřnohé klienty wellness okamžik. Pro šampony používejte správné ředění. Můžete použít míchací láhev. K ředění produktů také vždy používejte teplou (ale ne horkou!) vodu.

Poznámka: zředěné šampony lze skladovat maximálně 24 hodin. Poté se stanou kyselými a velmi náchylnými k plísním a bakteriím. Dejte každému produktu čas, aby fungoval. Oplachování šamponů a zejména kondicionérů ihned nebo krátce po aplikaci bude mít na srst a kůži malý vliv. Doporučujeme průměrně 5 minut, než se přípravek vsákne a začne působit. Chcete dosáhnout krásné srsti a skvělého výsledku péče? Poté důrazně doporučujeme srst dvakrát umýt a následně srst ošetřit kondicionérem. První mytí je pro čištění, zatímco šampon pro druhé mytí by měl být speciálně přizpůsoben potřebám příslušné srsti. Nakonec kondicionér slouží ke zvlhčení srsti a napomáhá k jejímu dokončení. Umyjte svého psa alespoň každé 2 týdny v závislosti na plemeno psa a typu jeho srsti. Pokud máte výstavního psa, je lepší ho mýt jednou týdně. Chtěli byste se dozvědět více o doporučené frekvenci mytí podle typu srsti? Vysvětlíme vám to v příštím příspěvku na blogu. Vždy používejte vhodné přípravky pro konkrétní srst. Pokud máte otázky, neváhejte nám napsat. Přejeme vám hodně zábavy při mytí!

Přípravky a pomůcky zmíněné v tomto článku v odkazech:

https://www.fortissimo.cz/kosmetika-pro-psy-a-kocky/prislusenstvi-kosmetika-pro-psy-a-kocky/

https://www.fortissimo.cz/redici-shaker-sejkr-500-ml/

https://www.fortissimo.cz/deluxe-nanaseci-a-myci-houba/

https://www.fortissimo.cz/ibanez-gumovy-kartac/

https://www.fortissimo.cz/kosmetika-pro-psy-a-kocky/sampony/

https://www.fortissimo.cz/kosmetika-pro-psy-a-kocky/kondicionery-a-masky/

https://www.fortissimo.cz/groom-x-super-power-bather-pump-sprchove-cerpadlo/

https://www.fortissimo.cz/show-tech-super-clean-40-shampoo-cistici-sampon/

https://www.fortissimo.cz/kosmetika-pro-psy-a-kocky/hydra-professional-line/wellnes-senses/

https://www.fortissimo.cz/spa-zarizeni-a-nastroje/nagauy-spa-kosmetika-nagauy-co2-spa-a-prislusenstvi/

Ať Vám neuteče žádná novinka

Odebírejte náš newsletter a už Vám žádná neuteče.