Děkuji za šampon a kondicionér!

Mytí.. ne koupání!

Mýtus, že byste neměli pejskovi mýt srst příliš často, je stále živý. Psi se však stali důležitou součástí naší rodiny. Dříve většinou nesměli dovnitř, ale nyní pobíhají po domě, odpočívají s námi na gauči a často spí v naší posteli. Nebudeme si nic namlouvat . Nikdo nemá rád doma páchnoucího, špinavého psa, že? Proto je nutná dobrá péče o srst. Jak často musíte svého psa omýt, závisí na typu srsti, plemeni a na tom, zda je nebo není velký špiňdíra 🛁. V každém případě byste psa měli omýt alespoň jednou za 7-14 dní nejpozději. Je však důležité, abyste ho omyli správně a správnými přípravky.

Správné požití šampónu.

Stejně jako u nás lidí existuje ten správný šampon pro každého psa, každé plemeno a každou srst. Používejte pro svého psa nejvhodnější profesionální šampon a myjte ho správnými mycími technikami a přípravky. Každý profesionální šampon z našeho sortimentu je potřeba naředit. Zředěním šamponu teplou (ale ne horkou!) vodou můžete šampon dokonale a rovnoměrně rozprostřít po srsti a kůži. Zbyl vám ještě zředěný šampon od minule? Pak ho určitě včas zlikvidujte! Zředěný šampon, který je ponechán déle než 24 hodin, může u vašeho čtyřnohého přítele vést k vážnému svědění a kožní plísně. Naštěstí jsou receptury profesionálních šamponů složeny tak, že jsou velmi koncentrované a hospodárné při použití, takže vám vydrží dlouho. Důrazně nedoporučujeme používat naše šampony čisté a neředěné. Kromě používání správných šamponů a nanášení správného poměru ředění je důležitá i správná technika mytí. Abyste zvíře pořádně omyli, musíte ho osprchovat a ne koupat!

To znamená psa důkladně namočit, omýt a opláchnout. Namáčení ve vaně je opravdu no-go, kromě kondicionační koupele (kde srst také důkladně opláchnete). Poté, co srst umyjete jedním nebo více šampony, je také nezbytné vždy použít kondicionér.

Kondicionéry jsou rozhodující pro dokonalou srst .

Možná si myslíte, že kondicionér není pro vašeho psa nutný? Špatně! Dobrý kondicionér je nezbytným produktem pro získání krásné a zdravé srsti a její udržení v optimální kondici. Šamponování vlasů otevírá vlasovou kutikulu. Dobrý kondicionér nebo účinná maska na srst pomáhá uzavřít kutikulu a vyživovat srst. Masky jsou poněkud koncentrovanější a obsahují vysoké množství olejů a vitamínů, zatímco kondicionér je již méně koncentrovaná verze. Bez ohledu na to, zda použijete masku nebo kondicionér, výsledkem je lesklá srst s hladkou, zdravou a snadno rozčesatelnou srstí. Vyhnete se tak zacuchání a pokud k němu dojde, díky kondicionéru se mnohem snáze rozčesává. Každý kondicionér má svůj vlastní účinek a je určen pro konkrétní typ srsti. Některé kondicionéry jsou určeny k vytvoření nebo přidání objemu, jiné mají revitalizační účinek, chrání srst před škodlivými vnějšími faktory, zabraňují vypadávání vlasů a podobně.

Nalezení správného kondicionéru ve správný čas je otázkou pokusů a omylů a zkušeností. Kadeřník bude vědět, že pro stejného psa můžete potřebovat kondicionér pro objem během jednoho ošetření a poté výživný nebo revitalizační během dalšího sezení. Vše závisí na skutečném stavu srsti. Nejste si jisti správnými šampony a kondicionéry? Pak si určitě nechte poradit od kadeřníka nebo od nás. Může se stát, že pro optimální výsledky je nejlepší použít šampon od jedné značky a kondicionér od jiné. V každém případě bude kondicionér prospěšný každému psovi. Vždy omyjte srst, bez ohledu na druh, dva druhy šampónu (první, čistící a pak druhým šampónem specifickým pro srst) a dokončete mytí kondicionérem nebo maskou na srst, v závislosti na druhu a stavu srsti. Není srst psa v nejlepším stavu, například po vrhu štěňat, v pubertě nebo prostě kvůli vnějším faktorům? Pak je důležité srst zregenerovat. Můžete to udělat vmasírováním neředěného kondicionéru nebo masky do srsti. Nepoužívejte příliš mnoho přípravku a vmasírujte jej rukama do srsti. Naneste všude stejné množství a po cca 5-10 minutách opláchněte. To dává produktu čas, aby fungoval. Je srst v dobrém stavu? Poté můžete masku nebo kondicionér aplikovat naředěné tak, že naplníte míchací lahvičku přípravkem a přidáte velmi horkou vodu. Tím se kondicionér dobře naředí, aniž by se tvořily hrudky. Naředěný příravek se poté rovnoměrně nanese na srst tak, že se dobře vmasíruje. Aplikací masky nebo naředěného kondicionéru dostanete do srsti dostatečnou výživu, aniž by byla zatížená nebo mastná, což se skvěle hodí například na psí výstavu nebo soutěž. U kondicionérů bohatých na olej se někdy stává, že nejsou během týdenního mytí nebo mezi přehlídkami 100% vypláchnuty a používají se jako jakýsi bezoplachový kondicionér. Použití této techniky dlouhodobě chrání vlasy a umožňuje, aby se výživné složky mezi mytími plně vsákly do srsti. Pokud používáte tuto techniku, mějte na paměti, že srst může být být mastnější a těžší.

Naše zlatá pravidla

Najít ty správné produkty a mycí rutinu může být někdy skutečný úkol. Zde je několik tipů, které vám pomohou na vaší cestě:

-Každému šamponu a kondicionéru dopřejte čas, aby působily, a neoplachujte je hned. Dobrý průměr je 5 až 10 minut.

-Ne každý produkt poskytuje zamýšlený účinek okamžitě. Abyste viděli požadovaný výsledek, doporučujeme přípravek používat důsledně po dobu alespoň 2 měsíců. To za předpokladu, že svého psa nebo kočku myjete každý týden nebo každých 10 dní a při každém mytí je osušíte a vykartáčujete.

-Pokud máte psa s dlouhou srstí, která vyžaduje intenzivní péči, můžete zdvojnásobit účinek kondicionéru nebo spreje! Dobrou technikou je technika mokrého ručníku. Více se o tom můžete dočíst v našem blogu o sušení ručníky pod ‚Spa treatment‘.

-Kosmetiku a přípravky pro péči o srst přizpůsobte srsti. Vždy používejte ty nejlepší profesionální šampony a kondicionéry a rozhodně ne dětské šampony!

-Když už jsme u miminek, co mytí štěňat? Naše rada: čím dříve, tím lépe. Jakmile štěňata začnou opouštět hnízdo a procházet se, můžete je umýt. Je důležité začít včas, aby si zvykli na mycí rutinu. Pro majitele, psa i osobu myjící zvíře tak půjde vše hladce a rychleji. Vždy používejte jemný neutrální šampon, který jemně vyživuje kůži a srst. Lidský šampon nebo šampon pro kojence není vhodný, protože hodnoty pH jsou různé, což může vést k alergiím a podráždění pokožky.

-Zaznamenali jsme mýtus ohledně koupání štěňat. Používejte přípravky vhodné pro daný typ srsti. Štěněčí šampóny jako takové jsou určeny spíše pro miminka kříženců, kde není jasné jakou budou mít srst. U daného plemene by volba univerzálního štěněčího šampónu zapřičinila problémový přechod ze štěněčí srsti na dospěláckou .

-Vždy používejte kondicionér, bez ohledu na typ srsti. Krátkosrstí psi to také potřebují! Srst vždy důkladně opláchněte, aby na pokožce nezůstaly žádné zbytky přípravku. Srst vašeho psa nebo kočky po umytí dostatečně vykartáčujte a osušte, bez výjimky a správnými kartáči a hřebeny. Tím se snižuje riziko zacuchání vlasů a rohoží.

Snad vám tyto tipy pomohou začít. Máte ještě otázky? Neváhejte nás kontaktovat.

Přípravky a pomůcky zmíněné v tomto článku v odkazech:

https://www.fortissimo.cz/kosmetika-pro-psy-a-kocky/prislusenstvi-kosmetika-pro-psy-a-kocky/

https://www.fortissimo.cz/kosmetika-pro-psy-a-kocky/sampony/

https://www.fortissimo.cz/kosmetika-pro-psy-a-kocky/kondicionery-a-masky/

https://www.fortissimo.cz/deluxe-nanaseci-a-myci-houba/

https://www.fortissimo.cz/sprchova-hlavice-artero-s-turmalinem-a-germaniem/

https://www.fortissimo.cz/isb-atoxicke-platno-na-zabaly-atossico/

Ať Vám neuteče žádná novinka

Odebírejte náš newsletter a už Vám žádná neuteče.