Nezbytná péče o uši je důležitá pro každého psa

Každý, kdo někdy měl opravdu ošklivý zánět ucha, ví, že je to všechno, jen ne příjemné. Dokážete si představit, jaké to musí být pro vašeho pejska? Mnoha problémům s ušima u psů lze však předejít dobrou a častou péčí o uši. V tomto příspěvku na blogu vysvětlíme, jak poznáte, že váš pes může trpět bolestí ucha nebo ušní infekcí a jak tomu předcházet. Jak odhalit problémy s ušima u vašeho psa.

Uši vašeho psa potřebují pravidelnou péči.

Někdy může váš čtyřnohý přítel trpět nadměrným množstvím ušního mazu, bolestí uší a ušními infekcemi. Problémy s ušima jsou jedním z nejčastějších onemocnění psů. Jak ale poznáte, že jimi váš pes trpí? Existuje několik společných příznaků. Jedním z nich je, že váš nejlepší přítel naklání hlavu. Udělá to zejména s bolavým uchem směřujícím dolů. Dalším příznakem jsou uši, které opravdu páchnou a mají pronikavou, dráždivou a kyselou vůni. Když se váš pes často škrábe v uších, někdy úplně zčistajasna, pak se často něco děje. Bolest ucha nebo infekce mohou vašeho mazlíčka vyvést z míry a způsobit, že během hry nebo jiných činností ztratí pozornost. Jsou uši velmi teplé a nebo vypadají červeně? Často to také naznačuje problémy s ušima. Někdy vám zvíře nedovolí ani sáhnout na ucho, nebo když to uděláte, začne kňučet a jasně vám dává najevo, že ho bolí ucho. Pokud váš pes začne odtahovat hlavu nebo začne v panice kňučet, je to jasný signál, že se děje víc, než si možná myslíte. V takovém případě vám doporučujeme, abyste se ucha již nedotýkali a poraďte se s veterinářem. Ucho je často živnou půdou pro bakterie a plísně a je možné, že váš pes má ušní infekci nebo jiný problém s ušima. Zejména plemena s dlouhou srstí nebo svěšenými, visícími ušima je třeba pravidelně kontrolovat. Nejen, že je důležité kontrolovat uši dospělého psa. V případě, že máte štěně, je také důležité pravidelně očichávat jeho uši a kontrolovat, zda nevoní opravdu špatně, kysele nebo prostě úplně jinak než obvykle. Tímto způsobem můžete včas rozpoznat možnou infekci ucha.

Ukázka suché kůže v uších u pejska, což naznačuje příznak ušního hematomu.

Zdravé, čisté psí ucho by mělo mít na vnitřní straně pěknou růžovou barvu bez tmavě hnědého ušního mazu, bez lupů nebo viditelné červené kůže a nemělo by zapáchat.

Zdá se, že pejska nic nebolí a všimli jste si, že je přítomen jen přebytek ušního mazu? Pak je čas začít čistit uši. Čištění uší vašemu pejskovi může být na chvíli pracné, ale nakonec je to pro jeho vlastní dobro. Je nanejvýš vhodné, aby si na to pes co nejrychleji zvykl a pokud možno začal s čištěním uší ještě jako štěně.

Červené psí ucho s alergií close-up. Pejska ucho svědí.

Toto ucho je velmi špinavé a má přebytečný ušní maz. Jasně vidíte, že kůže není červená, ale růžová, což znamená, že ucho není zanícené, ale potřebuje naléhavou péči.

Jak čistit svému pejskovi uši tak, aby se předešlo problémům s ušima, jako jsou infekce, je dobré udržovat uši v dobrém stavu během každodenního nebo týdenního čištění. Čištění zvukovodu je základním úkolem v péči o vašeho psa. Koneckonců, následky mohou být velmi vážné, pokud se to vůbec nesleduje nebo nedělá. Čištění uší slouží k odstranění přebytečného mazu z boltce a zvukovodu a lze jej velmi snadno provést pomocí správných přípravků. Před zahájením procesu čištění se ujistěte, že jste v klidu a buďte důslední. Má váš pes (docela) hodně chlupů v uších? Pak je důležité nejprve vytrhnout přebytečné chlupy z uší, než začnete přebytečný ušní maz odstraňovat. Proč a jak nejlépe to udělat, si vysvětlíme v našem dalším příspěvku na blogu o čištění uší. Jste připraveni? Je čas na čištění uší! Čištění začíná především aplikací čističe uší. Bio-Groom EAR CARE je pro vás perfektní produkt! Tento úžasný čistič uší na bázi esenciálních olejů zajistí, že se ušní maz oddělí od pokožky a rozpustí se, takže čištění proběhne efektivně během okamžiku. Podporuje krevní oběh a odstraňuje nepříjemné pachy. Aplikujte přípravek do ucha psa a zároveň mačkejte lahvičku s roztokem na čištění uší, dokud nebude zvukovod plný přípravku.

Jemně masírujte u kořene ucha, aby se přípravek dostal všude. Počkejte alespoň minutu, aby aktivní složky rozpustily ušní maz. Případně pejska nechte na minutku proběhnout, kdy pejsek oklepe párkrát hlavou. Poté vezměte do ruky vlhčený ubrousek jeden nebo více a i bambusové tyčinky zde najdete článek o jejich použití.

S těmito funkčními tyčinkami do uší a v kombinaci s roztokem na čištění uší vyčistíte celý boltec a zvukovod od viditelného ušního mazu. Váš pes se může během tohoto procesu začít třást. Nemusíte se bát ani panikařit! To je zcela normální reakce. Po pečlivém vyčištění uší doporučujeme k čištění vnější strany ucha použít opět vlhčené ubrousky .

Ubrousky obsahují zklidňující výtažky a postarají se o uši vašeho pejska a rychleji je vysuší. Výsledkem je šťastný pes se čistýma ouškama! Pokud má váš pes citlivé uši, pak se doporučuje používat jemný krém Show Tech Ear Care.

Výhodou tohoto skvělého produktu je, že hned tak nezasychá, ale je hezky a rovnoměrně rozprostřený. Když pes zavrtí hlavou, krém nelítá všude kolem. Rozpustí ušní maz. Krém po nanesení odstraňte i s rozpuštěným ušním mazem z ucha velkou ušní tyčinkou, jinak nečistoty zůstanou v uchu. Díky svému jemnému složení je tento produkt lepší pro citlivou pokožku. Pečlivě vytvořená kombinace přírodních složek pomáhá kontrolovat nepříjemný zápach, svědění a nadměrný ušní maz.

V případě, že si nevíte rady s péčí o ouška, neváhejte nás kontakotvat, rádi vám poradíme.

Použité přípravky v článku v odkazech:

https://www.fortissimo.cz/bio-groom-ear-care/

https://www.fortissimo.cz/vlhke-navleky-artero-pro-ocistu-usi/

https://www.fortissimo.cz/show-tech-vatove-tycinky-bamboo-cotton-buds/

https://www.fortissimo.cz/show-tech-ear-care-usni-krem/

https://www.fortissimo.cz/otodine-icf-usi/

https://www.fortissimo.cz/tris-nac-sol-zanet-ucha/

Ať Vám neuteče žádná novinka

Odebírejte náš newsletter a už Vám žádná neuteče.