Čisté oči pejska . Sbohem skvrny.

Když se na vás váš čtyřnohý přítel podívá, vidíte vřelý a věrný pohled… ale možná i skvrny od slz. Nejen, že vypadají poněkud nevzhledně, ale často ukazují na zdravotní problémy. Více o tom připravujeme v našem dalším příspěvku na blogu. Dobrou zprávou je, že udržíte-li oči vašeho psa čisté a suché, můžete tyto slzné skvrny eliminovat na minimum! Jak na to, vysvětlíme níže.

Sbohem skvrny!

Je důležité co nejdříve odstranit slzné skvrny. Můžete to udělat pomocí různých produktů. Všechny naše produkty pro péči o oči najdete zde, ale v tomto příspěvku na blogu bychom se rádi podívali blíže na 3 konkrétní produkty, které pomáhají odstraňovat a redukovat slzné skvrny: No More Tear Stains, Stain Away a Vitalize. První dva vám pomohou ošetřit slzné skvrny zevně, zatímco druhý je doplněk výživy, který skvrny řeší vnitřně. Nejprve si promluvme o No More Tear Stains.

Tento fantastický produkt je skutečně nezbytný při léčbě skvrn. Pomáhá odstraňovat červenohnědé slzné skvrny a zabraňuje vzniku nových tím, že snižuje zánět oka. Slzné skvrny jsou způsobeny epiforou neboli nadměrnou tvorbou slz a také vysokou kyselostí slz. Efekt No More Tear Stains inhibující oxidaci pomáhá srsti zachovat si přirozenou barvu. Tento nejprodávanější přípravek doporučujeme používat alespoň jednou (v těžkých případech i dvakrát) denně. Naneste požadované množství produktu do okolí oka a 1 až 2 kapky do oka. Poté použijte ubrousek na oči k odstranění nečistot, aby bylo oko čisté a suché. Pokud jsou oči vašeho psa nebo kočky opravdu špinavé, můžete použít speciální hřeben na oči nebo obličej, který snadno odstraní veškerou krustu nebo nečistoty kolem očí. Při každodenním používání v očním okolí a kolem očí pomáhá toto mléko vyčistit ucpané oční kanálky a udržet slzy bezbarvé. Přečtete si více o tom, odkud pochází červená/hnědá barva v dalším příspěvku v našem Blogu.

Co nejsušší!

V těžkých případech je důležité používat kromě No More Tear Stains i další přípravky. Naše rada je udržovat oči a chloupky kolem očí suché. Co vám s tím může pomoci, je Stain Away. Tento přírodní produkt na bázi jílu by se měl používat po No More Tear Stains, aby oko zůstalo co nejsušší. Bude absorbovat kyselou slznou tekutinu. Stain Away můžete aplikovat kolem očí (ALE ne do) a do kožních záhybů, pokud je váš pes má. Kůže například buldoka je náchylná ke kvasinkovým infekcím. Tím, že budete udržovat pokožku kolem očí suchou, můžete předejít očním problémům svého čtyřnohého přítele. Má váš pes nebo kočka také skvrny mezi prsty, na tlapkách a vousech? Pokud ano, je důležité nanést něco z tohoto vysoce účinného práškového produktu i tam. K tomu můžete použít kouzelný štětec Show Tech+ Magic Powder Brush. Namočte štětec do prášku, nechte produkt chvíli v srsti, druhý den vykartáčujte a poté znovu naneste. Ujistěte se, že jsou oči důkladně suché a nezůstaly v nich žádné nečistoty.

Přírodní léčba.

Konečně je důležité řešit slzné skvrny nejen zevně, ale i vnitřně. Vitalize je speciálně navržen tak, aby odstranil nevzhledné slzné skvrny zevnitř. Tento 100% přírodní doplněk stravy pomáhá snižovat oxidaci, která se uvolňuje přes slzné kanálky, a snižuje tvorbu skvrn. Obsahuje léčivé byliny, které poskytují mnoho zdravotních výhod. Patří mezi ně kurkumin, který má protizánětlivé vlastnosti, a extrakt z juky. Kořenové extrakty této rostliny jsou celosvětově známé pro svůj analgetický a protizánětlivý účinek. Vitalize také obsahuje silné aktivní složky ďábelského drápu, rostliny, jejíž kořeny mají léčivé vlastnosti. Zde si můžete přečíst, jak nejlépe využít tento fantastický produkt.

Pozorujete dočasné zlepšení, ale vracejí se slzné skvrny? Poté lze léčbu opakovat. Chcete optimální výsledek a co nejméně slzných skvrn? Pak je důležité používat tři uvedené produkty v kombinaci a podle doporučení. Mějte prosím na paměti, že výše uvedené produkty jsou účinnými prostředky, které vám pomohou léčit oční problémy nelékařským způsobem. Pokud však potíže přetrvávají, doporučujeme konzultaci s veterinářem. Hodně štěstí! Máte na nás otázky nebo pochybnosti ? Neváhejte nás kontaktovat. Sledujte náš Blog. Váš team Fortissimo.cz

Přípravky a pomůcky zmíněné v tomto článku v odkazech:

https://www.fortissimo.cz/show-tech-vitalize-tear-stain-remover-prirodni-lecba-skvrn-pod-ocima/

https://www.fortissimo.cz/show-tech-mini-kartacek-na-pudr/

https://www.fortissimo.cz/bily-pudr-show-tech-na-odstraneni-okolo-ocnich-skvrn/

https://www.fortissimo.cz/show-tech-cistic-skvrn-pod-ocima-no-more-tear-stains/

https://www.fortissimo.cz/artero-mini-hreben-nature-collection/

https://www.fortissimo.cz/ubrousky-na-cisteni-oci-pro-psy-a-kocky-show-tech/

Ať Vám neuteče žádná novinka

Odebírejte náš newsletter a už Vám žádná neuteče.