Pojďme mluvit o uších, vážení!

Uši jsou důležitou součástí těla psa. Nejen, že jsou nezbytné pro sluch; uši také hrají hlavní roli v řeči těla. O tom, jak se váš čtyřnohý přítel cítí, můžete hodně říct pohledem na jeho uši. Právě proto, že uši jsou tak důležité, je nezbytná dobrá péče o uši. V našem předchozím příspěvku na blogu jsme mluvili o tom, jak rozpoznat problémy s ušima u vašeho psa a jak odstranit nadměrný ušní maz. Dnes si povíme, jak nejlépe odstranit přebytečné chlupy z uší vašeho psa. Proč odstraňovat přebytečné chlupy v uších psa Chloupky v uchu by neměly být vždy považovány za negativní věc. Chrání ucho před nežádoucími hosty, ale příliš mnoho chlupů může vést k těžké infekci ucha. Když je zvukovod plný chlupů, nedochází k dostatečné cirkulaci kyslíku a vzduchu. To může způsobit nadměrnou produkci ušního mazu a následně i infekce. Pokud vašeho pejska trápí příliš mnoho nebo přebytečné chloupky v uchu, epilace se rozhodně doporučuje. Ve většině případů to psí kadeřník profesionálně odstraní pokaždé, když česají vašeho chlupatého kamaráda. Pokud váš chlupáč nenavštíví kadeřníka, určitě si uši můžete epilovat sami doma v klidném prostředí. Nejste si jisti, zda váš pes potřebuje trhat uši? Obecně lze říci, že psi společníci a toy, teriéři a další dlouhosrstá plemena spadají do kategorie psů, u kterých je pravidelná epilace uší zásadní.

Při odstraňování chloupků z ucha vždy používejte ušní pudr. Aplikujte prášek tak, že lahvičku budete držet tak, aby tryska směřovala k oblasti ucha, kde chcete vytrhávat chloupky. Lahvičkou jemně protřepejte, dokud není naneseno dostatečné množství prášku.

To pomůže nejen uvolnit chloupky, ale také vysušit chloupky v uchu, čímž zajistíte lepší uchopení, aby se daly snadno vytáhnout z ucha. Než začnete odstraňovat chloupky ve zvukovodu, je často zajímavé nejprve vytrhnout chloupky přítomné na kůži na vnitřní straně ušní klapky. Můžete to udělat pomocí dvou prstových návleků nebo stripping návleků.

Tyto latexové náprstky na prsty mají dvojí funkci. Zajišťují dobrou přilnavost k chloupkům. Používání těchto trimovacích nástrojů je také velmi hygienické a bezpečné jak pro vás, tak pro vašeho pejska! Většinu chloupků lze pomocí těchto prstových nástrojů snadno odstranit. Vezměte několik chloupků mezi ukazováček a palec a zatáhněte za pevný, rychlý úchop. Netahejte dlouhým pomalým pohybem. Rychlé tahání je pro psa pohodlnější. Opakujte, dokud nezmizí všechny chloupky z okolí ucha a zevnitř ucha. Protože nemůžete prsty vsunout hluboko do ucha, hodí se k odstranění přebytečných chloupků také profesionální ušní pinzeta.

K dispozici jsou různé typy pinzet: pinzety peány (které vypadají jako nůžky) se zámkovým systémem nebo bez něj a běžné pinzety. Nejste ještě tak zkušení? Pak je vhodné použít pinzetu, která nemá samosvorný systém. Pomocí těchto pinzet lze vyčistit každé malé místo na boltci a ve zvukovodu a zbavit ho chloupků. Tento pečovatelský úkol vyžaduje preciznost, trochu trpělivosti a hlavně čas. Je důležité, abyste to dělali opatrně a uši psa upravujte, pouze když máte dostatek času. Koneckonců, velký spěch dělá velké plýtvání!

Po použití pinzety můžete začít odstraňovat přebytečný ušní maz pomocí Show Tech Ear Care Solution, bambusových tyčinek, ušních ubrousků zde najdete článek k jejich použití a případně i Ear Care Lotion.

Několik bodů pro upřesnění.

– V první řadě je důležité odstranit přebytečné chloupky (pokud jsou) a ušní maz. Není o uši vašeho psa pečováno dostatečně nebo důkladně, nebo jsou náchylné k tvorbě většího množství mazu? To může často vést k infekcím a infekcím uší. Proto je vhodné pravidelně očichávat uši. Rychle si tak všimnete, zda ucho vždy normálně zapáchá. Špatně páchne ucho vašeho psa? Pokud jsou v uchu přítomny bakterie a plísně, bude často cítit kysele. Když ucho vypadá zarudlé a infikované, je to pro vašeho čtyřnohého přítele velmi bolestivé, v takovém případě je klíčová neodkladná návštěva vašeho veterináře. Tímto způsobem lze rychle zahájit vhodnou lékařskou léčbu k odstranění příčiny infekce.

-Je váš pes skutečným milovníkem vody? Potom doporučujeme po každém plavání zkontrolovat uši na zánět uší. Koneckonců, plísně a bakterie milují teplé a vlhké prostředí a ucho může být proto dokonalou živnou půdou! Stejně jako u lidí hraje důležitou roli i dědičnost. Někteří psi jsou náchylnější k infekcím uší než jiní. Velký vliv má také podávání správné stravy vašemu psovi a udržování zdravé kůže. Častěji by se měli kontrolovat i dlouhosrstí psi, psi s chlupatýma ušima, dlouhýma, svěšenýma ušima a ušima přiléhajícím k hlavě. Protože je zde menší cirkulace kyslíku a vzduchu, mohou mít bakterie a houby v uších volnou ruku.

Pokud se budete těmito věcmi dobře řídit a budete používat správné produkty péče, mnoha problémům s ušima se lze vyhnout. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat. Váš team Fortissimo

Použité přípravky v příspěvku v odkazech:

https://www.fortissimo.cz/show-tech-ear-powder-pudr-do-usi/

https://www.fortissimo.cz/pinzeta-usni-zakrivena-vivog/

https://www.fortissimo.cz/pinzeta-usni-prima-vivog/

https://www.fortissimo.cz/show-tech-ear-care-usni-krem/

https://www.fortissimo.cz/show-tech-vatove-tycinky-bamboo-cotton-buds/

https://www.fortissimo.cz/vets-best-cistici-uterka-na-usi-pro-psy/

https://www.fortissimo.cz/gel-pro-ocistu-usi-artero/

Ať Vám neuteče žádná novinka

Odebírejte náš newsletter a už Vám žádná neuteče.